Translate

19 września 2014

Kartka-piłka

Znalazłam ciekawy blog (klik), na którym jest pokazane krok po kroku jak zrobić kartkę-piłkę. Moja wymaga jeszcze dopracowania, ale myślę, że jestem na dobrej drodze. A oto wyniki mojej pracy...
jeansowy zeszyt - jak zrobić

Tak jak w tytule, więc co tu pisać więcej. Do roboty! :)

Co jest potrzebne: klej, nożyczki, nożyk, stary pędzel, spodnie (oczywiście stare), zeszyt i coś do ozdoby :)

  

Ucinamy nogawkę na dł. zeszytu z zapasem ok. 5cm. Za pomocą skalpela rozcinamy nogawkę.


Teraz wymyślamy sobie koncepcję, przymierzamy, obmyślamy i zatwierdzamy.


Zaznaczamy długopisem na "brzydkiej" stronie materiału rogi zeszytu i smarujemy klejem materiał i okładkę (na razie z jednej strony)
  
Ładnie wygładzamy, naciągamy i robimy to samo z drugiej strony.Obcinamy nadmiar materiału, ścinamy rogi pod kątem i przyklejamy wewnątrz zeszytu. Aby ładnie wszystko wyglądało wystarczy wyciąć z papieru technicznego format nieco mniejszy niż A5 i zakryć wszystkie niedoskonałości.


Teraz pozostaje uruchomić wyobraźnię i poozdabiać okładkę, lub zostawić naturalną :) Jak kto woli...

Kartki ślubne last minute

Dwa tygodnie przed przyjęciem weselnym wiedziałam, że mam zrobić kartkę dla rodziców. Tydzień przed dowiedziałam się o kolejnych dwóch, a 1,5 dnia przed tą niezwykłą dla młodej pary sobotą dowiedziałam się o jeszcze jednej. W sumie? 4 kartki... w 5 dni... + jakieś opakowanie na nie... Wydaje się to niemożliwe, ale jednak podołałam zadaniu. A przecież w międzyczasie szkoła i pierwsze sprawdziany, ale jak to mówi słynne powiedzonko: dla chcącego nic trudnego. Jednak to było trudne zadanie. A oto moje wypociny, które tak, wiem, nie są idealne...
Zdjęcia robiłam pół godziny przed wyjazdem więc sorki, że nie jest wszystko pokazane.

Pierwszą kartkę zrobiłam jakiś czas temu, leżała w szufladzie i czekała, aż w końcu się doczekała. Pomysł zaczerpnięty z internetu, niestety nie mam linku. Wcale nie jest taka prosta w wykonaniu ponieważ ciężko dopasować garnitur i sukienkę, żeby idealnie pasowali do siebie.
Ta kartka była bez koperty - w środku jest kieszonka i miejsce na życzenia.Tą zrobiłam w 2 popołudnia jestem z niej bardzo zadowolona, zwłaszcza, że jest moim pomysłem, niestety ma pewne mankamenty, ale zostawię je dla siebie. Może wypatrzycie?? Miała być dla rodziców, ale siostra zgarnęła ją pierwsza ;)
Na tą kartkę zrobiłam pudełko (klikajcie), jednak zapomniałam zrobić zdjęcie. :-(Pomysł na następną jest zaczerpnięty z internetu, była robiona trochę w biegu, dlatego koperta jest taka prowizoryczna, ale mim tego myślę, że wyszło wszystko nieźle.


Ostatnia (to ta robiona w piątek wieczorem) wyszła naprawdę bardzo ładna, sprawnie poszło, a jaka radość siostry, że o niej pamiętałam :). Na nią również była prowizoryczna koperta. :) (drugie zdjęcie robione przy sztucznym świetle)